Skip to content
Projekt bez tytułu (3)

Ruszają dotacje na rozwój IT.

W obecnych cyfrowych czasach, kiedy technologia coraz bardzie ingeruje w nasze życie wydaje się, że rozwój IT to coś przed czym nie możemy uciec. Pandemia i wojna na Ukrainie tylko spotęgowały proces digitalizacji społeczeństwa i co za tym idzie zmusiły firmy do przestawienia się na mniej energochłonne i bardziej cyfrowe rozwiązania.

Zmienia się także mentalność społeczeństwa, które coraz bardziej docenia tych którzy działają proekologicznie i troszczą się o wysoką jakość swoich wyrobów.

Z kolei inflacja i wszechobecna drożyzna sprawiają, że konsumenci dokładniej przyglądają się etykietom i częściej kupują rzeczy na dłużej, ze sprawdzonych (głównie w internecie) źródeł.

Rozwój internetowych aplikacji społecznościowych z kolei sprawia, że młodsza część nabywców chce się wyróżniać i oczekuje spersonalizowanych produktów i usług, które pozwolą im przyciągnąć rzesze followersów.

To tylko niektóre czynniki, z którymi mierzą się współcześni producenci. Ich mnogość i różnorodność może stanowić dla niektórych wytwórców spory problem, bo wymaga elastyczności i otwartości na adaptację do zmian. Z drugiej strony dla wielu jest to szansa na znalezienie przewagi konkurencyjnej i zdobycie swojego, sporego „kawałka tortu”.

Tylko jak znaleźć się w tej drugiej grupie?

Odpowiedzi jest zapewne wiele, pomysłów na zdobycie przewagi konkurencyjnej firmy również, jednak podejmując decyzję o rozwoju warto mieć wiedzę na temat narzędzi które mogą wesprzeć podjęte decyzje i ułatwić wprowadzanie zmian/innowacji.

Takimi narzędziami mogą być dotacje unijne, do których nabory właśnie ruszają. W ramach ścieżki SMART, finansowanie jest dostępne zarówno dla MŚP jak i dużych przedsiębiorstw. Do podziału w tym roku przeznaczono pulę 6,67 mld zł.

Głównym założeniem  cyfryzacji w ścieżce SMART jest transformacja cyfrowa firmy – wykorzystanie rozwiązań cyfrowych w zakresie robotyzacji linii produkcyjnych, automatyzacji procesów, zastosowanie oprogramowania dla obniżenia kosztów funkcjonowania oraz wprowadzania nowych czy ulepszenia istniejących produktów i usług.

Więcej informacji jest dostępnych na stronach PARP: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza nabór do programu Ścieżka SMART. Do zdobycia w 2023 r. dofinansowanie o łącznej kwocie 6,67 mld zł - Portal sztucznej inteligencji - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Firma Codlake posiada doświadczenie w przygotowywaniu tego typu projektów, zwłaszcza w dziedzinie wprowadzania innowacji technologicznych do obsługi magazynów. Jeżeli chcielibyście Państwo uzyskać więcej informacji na ten temat to zapraszamy do kontaktu.

Blog comments